Who we are?

„Petrklic help z.s. is a civic association founded in 2005 residing in Cesky Tesin. We are located in the town of 30 thousand citizens at the border with Poland and close to Slovakia. Our team has a lot of experience with unformal education, volunteering, cross-border and international cooperation, ecological issues and youth participation. We already have a specialized support team, which offering counseling about youth policy, personality development and ecology.” continue reading...

What you can do with Petrklic Help?

Cestovat s mongolskou jurtou a naučit se připravovat a pít zelený nebo černý čaj.

Číst anglicky v naší anglické knihovně, kterou najdete v čajovně na Zamkowa 3 v Cieszyně.

Dotýkat se půdy v rámci ekologických a permakulturních aktivit - sezónní činnosti - výsev, zahradní kultivace, výroba domácí džemů, sklizeň plodin, přírodní stavební činnost - stavba slaměných balíků, bláta.

Absolvovat prožitkové programy, víkendovky nebo tábory s nejrůznější tématikou( (přátelství, pomoc, komunikace, spolupráce, ekologie, kulinářství, příprava čajů).

Diskutovat a zajímat se o veřejný prostor při setkáních mládežnických rad v Třinci, Českém Těšíně a Karviné.

Organizovat a účastnit se festivalů Svátek čaje, Jeden svět, Týden Země, Expediční kamera, Snow film fest.

You could take a place in many creative workshops with us.​

We are giving an oportunity to travel trough European Union with Erasmus+ programme and much more...​

Our experience...

Our team!

Agata Suchanek

Agata Suchanek

Agatu k Petrklíči přivedl Petr Kantor, který ji oslovil s možností spolupráce. „A protože je Petr neskutečně přesvědčivý člověk tak jsem mu na to ráda kývla.“

Momentálně je Agata na mateřské dovolené , ale přesto část svého vyšetřeného času věnuje práci v Informačním centru pro mládež.

Petr Kantor

Petr Kantor

Petr stál společně s ředitelkou Domu dětí a mládeže Evou Juricovou a její zástupkyní Zdeňkou Palermovou u zrodu organizace Petrklíč help. Cílem bylo vyjít vstříc potřebě dětí, které vyrostly na kroužcích domu dětí a mládeže, ale už jsou dostatečně uspokojené aktivitami kroužků a chtějí vyzkoušet nové výzvy a přitom zůstat ve vztahu s místem, které znají. Nově vzniklé občanské sdružení bylo reakcí na tuto potřebu.

Mariola Kluzová

Mariola Kluzová

S Petrklíčem jsme se prostě našli 🙂 zrovna jsem končila vysokou školu, a už jsem se zapojovala do organizace festivalu Svátek čaje, a věděla jsem, že nechci obyčejnou práci, ale chci dělat něco výjimečného, něco, co můžu také sama tvořit, a tak to vlastně začalo.

Mou hlavní rolí je koordinace dobrovolníků Evropské dobrovolné služby a festivalu Svátek čaje. Věnuji se také koordinaci projektů Erasmus+, Visegrad Fund a dalším.

Bára Bláhová

Barbora Bláhová

Barboru Bláhovou k Petrklíči přivedl Petr Kantor, se kterým spolupracovala v programu Mládež v akci. Předchozí zkušenosti s prací s mladými lidmi získala hlavně díky Evropské dobrovolné službě.  Sama byla díky tomuto projektu na rok v Dánsku a po návratu pracovala se zahraničními dobrovolníky, kteří přijížděli do Čech. Ale mimo jiné má za sebou také 3 roky práce v nemocnici na pozici rehabilitační lékařky:)

Vorlovi

Kristýna a Marian Vorlovi

Kristýna se k organizaci Petrklíč help se dostala prostřednictvím projektu o čajování v roce 2008.  „Studovala jsem na zemědělce v Českém Těšíně a přes pana učitele Mariňoka jsem se dostala k programu, který organizoval Petrklíč help. Zaujal mě a od té doby spolupracuji v oblasti ekologie, workshopů a komunitního života.“

Petr Zakrzewski

Petr Zakrzewski

Jmenuji se Petr Zakrzewski. Pocházím z Karviné.Od 14 let tvořím projekty na městské, ale i krajské úrovni a aktivně se podílím na dění ve svém městě. Jsem posedlý moderními technologiemi. Rád čtu knížky o marketingu a sleduju přednášky. Vždy jsem věděl, že chci podnikat, ale i pomáhat ostatním. Pravidelně docházím do lokálních business center a učím se novým věcem. Taky se několik let pohybuji v mládežnických organizacích a tak jsem neustále v kontaktu s mladými lidmi a s aktuálním děním.

Anna Jedzoková

Anna Jedzoková

Anna navázala s Lajou spolupráci ještě jako studentka na Vysoké škole.  „Tehdejší čajovna Laja měnila majitele a pomalu se z ní stávala nadace, která pro začátek hledala nové čajmeny a lidi do kolektivu. Protože mi čajová kultura učarovala už kdysi, chytila jsem šanci za pačesy,“ vzpomíná. Od nadace Laja byl pak k občanskému sdružení Petrklíč už jen malý krůček.  V Petrklíči se Anna ze začátku věnovala především čajovým degustacím určeným jak pro malé děti tak i pro širokou veřejnost. Nyní se již druhým rokem věnuje koordinaci projektu Backpack Journalism (Média pro lidi), jehož vizí je umožnit nezaměstnaným lidem nahlédnout do tajů žurnalistiky, aktivně se začlenit do společnosti a prostřednictvím získaných dovedností pomáhat místním neziskovým organizacím (více na www.mediaprolidi.cz).

Event calendar

What's up on facebook?