DOTACE: –
REALIZACE: celoročně
Představuje pravidelnou činnost, v rámci které se mladí lidé z polského a českého Těšína připravují na dobrovolnou práci pro místní komunitu. V rámci činnosti se seznamují s občanskými aktivitami, s aktivitami města a mezi sebou navzájem.
DOTACE: –
REALIZACE:  6 – 17/3/2019
Jeden svět je mezinárodní festival dokumentárních filmů věnovaných problematice lidských práv. Během festivalu je udělována mezinárodní lidskoprávní cena Homo Homini určená osobnostem, které se významně zasloužily o prosazování lidských práv, demokracie a nenásilného řešení politických konfliktů. ​
DOTACE: –
REALIZACE:  celoročně
Informační centrum pro mládež Český Těšín podporuje, informuje, nasměruje, poradí a pomůže. Poskytuje vše co může mladý člověk potřebovat pro svůj rozvoj. Prodáváme ISIC a ITIC, zdarma poskytujeme informace, wifi, internet, kopírování a mnoho dalšího.
ICM_Český Těšín logo
DOTACE: –
REALIZACE: –

Tradiční celorepubliková soutěž Školní časopis roku. Jedná se o postupovou soutěž školních časopisů a novin, do které se mohou přihlásit redakce základních i středních škol a zájmových oddílů. Účast v celorepublikovém kole je podmíněna úspěšným umístěním v krajském kole.

logo-ism
logo ask
GRANT: 25 000 Kč
CELKEM: 140 000 Kč
REALIZACE:  leden – prosinec 2018
Svátek čaje je multikulturní festival, který se od roku 2009 pravidelně koná v Těšíně. Návštěvníci se mohou těšit na širokou paletu čajových degustací, připravených čajovými mistry z Čech, Polska i Slovenska, workshopů, koncertů a cestovatelských setkání, kterými je provedou ti největší nadšenci.
logo_Cesky_Tesin_RGB-nové
DOTACE: AŽ 40 000 Kč
REALIZACE:  celoročně
Iniciativa mládeže je projekt, v němž se mladí lidé aktivně a přímo účastní činností, které si sami navrhnou iniciují, vytvoří a realizují sami mladí lidé. Projekty iniciativ mládeže pomáhají rozvíjet osobnost mladých lidí a přináší změnu a prospěch veřejnosti.
mladez-kraji