26/10/2018 – 4/11/2018
VÍCE INFO
(klikni)

O PROJEKTU

Od 26. října do 4. listopadu jsme se s projektem Erasmus+ vydali na stáž do polské Wieliczky, kde se konala mezinárodní schůzka skupin z devíti evropských zemí, které zajímají věci spojené s digitální kompetencí a tvorbou. Sešlo se zde Polsko, Rumunsko, Španělsko, Portugalsko, Chorvatsko, Itálie, Řecko, Slovensko a Česká Republika.

O ČEM TO BYLO

Probírali jsme příběhy lidí, kterým hrozí diskriminace. Učili se toleranci, empatii a chápání situací jiných lidí. Ukazovali si různé aspekty sociálního vyloučení a společně si povídat o tom, jak jim zabránit.

Hlavním úkolem tohoto týdne bylo krátké video, které se týká spolupráce mezi námi, shrnutí naší práce, kterou jsme udělali v průběhu týdne, apod.

A JAK TO PROBÍHALO?

V den příjezdu jsme se ubytovali a seznámili s lidmi z našeho nového týmu, jenž byl vytvořen za Česko. V dalších dnech jsme měli různé workshopy, při kterých jsme například představovali naši zemi a tvořili si vlastní akce na pomoc životního prostředí, které jsme následně prezentovali mezi sebou. Také jsme si zkusili připravit program na projekt od Erasmus+ se studenty gymnázia.

Navštívili jsme Krakow, kde se konal Flash Mob (tancovali jsme v kostýmech na náměstí s živou hudbou a ukazovali naše plakáty z předchozího dne.

Za tento týden jsme dostali knížku o Wieliczce, poslechli si vyprávění ostatních o jejich zemích, podívali se na zámek Żupny, podívali se do solného dolu a na solnou věž. Navštívili jsme slavnostní předávání medaile panu Henrykovi Kozubskému, významné osobnosti Polska. Navštívili jsme zámek Królewski na Wawelu a Wawelskou katedru.

1. listopadu byl v naší hostitelské zemi svátek a my navštívili hřbitov, kde jsme v týmech hledali hroby, na kterých jsme měli zapálit svíčku.

Předposlední den jsme si zhodnotili projekt a dostali certifikáty. Nechyběla ani party na rozloučenou.

V neděli 4. listopadu jsme v brzkých ranních hodinách opustili hotel, odcestovali do Ostravy a poté se již každý vydal vlastním směrem.

DOPORUČUJI

Projekty, jako tento bych každému rozhodně doporučila, protože jsme získali spoustu nových zkušeností a přátel z jiných zemí.

Pavla Vlčková, SPŠCH Pardubice

Výstupy

http://mojekrzyszkowice.pl/2018/11/digital-eu-me-szukajac-pozytywnych-wzorcow/?fbclid=IwAR1qmvO9ZMUA-1i3UcaSiPhJEMGkdqER7jGiR6_wzieKDmTsghZeJiLkJEU

Photos

Zveřejnil(a) Beata Kosmik dne Středa 14. listopad 2018

 

http://www.powiatwielicki.pl/aktualnosci,4004,erasmus-ldquo-digital-eu-amp-me-szukajac-pozytywnych-wzorcoacute-wrdquo.html?fbclid=IwAR37nSudRcoMoHqmWMOE_mHktwF4uCkw_DeEk-ahsbhXVS0BwGe1JFUdDeE

KONTAKT

kontaktní osoba: Alena Poledníková

POSKYTOVATEL DOTACE