Pro dobro o cizích zemích

V rámci projektu jsme pracovali s cca 80 mladými lidmi z Třince a 16 cizinci. Mladým lidem jsme umožnili přímý kontakt s jinou kulturou a dali jsme jim zažít jiné chutě.

2. setkání CCCC v Českém Šternberku

Ve dnech 29. dubna až 4. května proběhlo, 2. setkání dvouletého Grundtvig Learning Partnership projektu Cross – Cultural – Creativity – Co operation (CCCC), které se zaměřuje na sdílení dobré praxe a vytváření nových inovativních metod pro oblast interkultutního vzdělávání.

Mezinárodní školení Exploring New Shores

Tématem školení byl osobní rozvoj a rozvoj komunikačních dovedností - jak reaguju na změny, co jsou priority v mém životě atd., aktivity outdoor i indoor.

Hudební sklepy ve VERDI 2016

Jednalo se o koncerty českých a zahraničních interpretů, kteří jsou velmi oblíbeni. Projekt obohatil občany našeho města o nevšední zážitky a více. Pozitivně ovlivnil kupříkladu mládež a střední generaci, která v dnešní hektické době potřebuje zaplnit volný čas a zastavit se.

Dětský klubík Petrklíček

Dětský klubík PetrKlíček je klub pro děti ve věku od 3 do 7 let, zřízený občanským sdružením Petrklíč help.

Kreativní recyklace CREEP

Poslední květnovou sobotu si mohli čeští učitelé a pracovníci s mládeží, se svými kolegy z okolních zemí, vyzkoušet a prodiskutovat aktivity kreativní recyklace na otevřené konferenci CREEP v Českém Těšíně. Byla zde také představena tzv. Zelená příručka, průvodce obsahující na dvacet inspirativních návodů pro práci s mládeží a dětmi ve školách i neziskových organizacích.

Čajové workshopy 12 chutí světa

Těšín – Vyzkoušet desítky čajových chutí měli příležitost návštěvníci čajových workshopů s názvem 12 chutí světa. Tyto workshopy se konaly v rámci tradičního festivalového setkání českých a polských čajových milců s názvem Svátek čaje.