Kreativní recyklace CREEP je ekologický vzdělávací program, probíhající za podpory Visegradského fondu, který spojuje navzájem čtyři země střední Evropy.

Poslední květnovou sobotu si mohli čeští učitelé a pracovníci s mládeží, se svými kolegy z okolních zemí, vyzkoušet a prodiskutovat aktivity kreativní recyklace na otevřené konferenci CREEP v Českém Těšíně. Byla zde také představena tzv. Zelená příručka, průvodce  obsahující na dvacet inspirativních návodů pro práci s mládeží a dětmi ve školách i neziskových organizacích.

 

“Je hezké, že se otevřené konference v Těšíně zúčastnili zástupci všech zemí, zapojených do projektu. Byl zde Sergiu Burlacu za Sustainable Department at the Central European University Budapešť, Vlado Randa za Preles Žilina, také Anita Kaczmarczyk z Fundacja LAJA a Patricia Dragan za Petrklíč Help ČR,“ říká Hana Pietrová dobrovolnice evropské dobrovolné služby ve Fundacji LAJA.

 

Po ukončení konference se účastníci přesunuli na těšínské náměstí, kde se konal Dětský den a všem návštěvníkům zde byl k dispozici stan s tématikou tvůrčí recyklace. Bylo možné se tady nejen dovědět více o projektu CREEP ale také si přímo na probíhajících tvůrčích dílnách vyrobit něco hezkého pro potěšení.

 

“Na těšínském náměstí jsme strávili s dětmi asi čtyři hodiny. Vyráběli jsme pohlednice z kartónů nebo origami a sadili rostlinky do plastových láhví. Zájem o náš stánek byl, myslím, velký, odhaduji, že se u nás vystřídalo okolo tří stovek těšínských dětí”, dodává Hana Pietrová.

 

Kreativní recyklace CREEP (Creative Recycling – Eco Education Program), je ekologický vzdělávací program, probíhající za podpory Visegradského fondu, který spojuje navzájem čtyři země střední Evropy. V první fázi projektu proběhlo v jednotlivých státech okolo čtyř desítek kreativních workshopů, jejichž výstupem je právě Zelená příručka, která bude nyní prezentována na otevřených konferencích i v dalších zemích.